Välkommen till Bogesund Redovisning AB!

Har du mycket att göra och svårt att hinna med kontorsarbetet?
Hör av dig till oss så hjälper vi dig!

Våra tjänster


Bogesund Redovisning AB bildades 2006 av Sol-Britt Helin, Carina Brandin och
Annika Olsson samt Elsa Arnesson som numera är lycklig pensionär.
Byrån har funnits i Ulricehamn i olika ägarstrukturer sedan början av 1980-talet.
Vi har mångårig erfarenhet inom ett stort antal branscher, från tillverkningsindustri till handels- och tjänsteföretag.
De flesta av våra kunder är småföretag, startade av duktiga yrkeskvinnor och yrkesmän.
Vi bistår även våra kunder med upprättande av deras privata deklarationer.

Bokföring/Administration

Vi hjälper dig med den löpande bokföringen baserat på de behov som just ditt företag har. Kanske vill du sköta en del själv och ha hjälp med avstämningar? Eller så vill du använda din tid till annat än administration och ta hjälp med hela redovisningen. Vi skräddarsyr våra tjänster efter dina önskemål och förutsättningar.

Bokslut/Deklaration

Vid årets slut är det dags att upprätta bokslut, årsredovisning och deklaration. Vi hjälper till med hela processen och har även direktkontakt med revisorer. Vi kan även vara behjälpliga med ägarnas privata deklarationer.

Rådgivning

Det uppstår situationer i en företagares verksamhet som kräver en samtalspartner. Du ska känna dig trygg med att vända dig till oss för rådgivning i alla skeden. Vi är måna om att du som kund känner dig nöjd med hur företagets redovisning sköts och vi vill gärna ha en tät och personlig kontakt med företagets representanter. Tystnadsplikt är en självklar del i vårt arbete.



Vi är anslutna till Sveriges Redovisningskonsulters Förbund (SRF) och arbetar enligt REKO (Svensk Redovisningsstandard för redovisningstjänster).


srf ulricehamn

Kontakta oss

Carina Brandin

Carina Brandin

Auktoriserad Redovisningskonsult

Tel: 0321-53 11 96
Mobil: 0733-462657
carina@bogered.se

Annika Olsson

Annika Olsson

Tel: 0321-53 11 91
Mobil: 0730-398326
annika.o@bogered.se

Solbritt Helin

Sol-Britt Helin

Tel: 0321-53 11 97
Mobil: 0738-381059
sol-britt@bogered.se

Annika Sköld

Annika Sköld

Tel: 0321-53 11 98
Mobil: 0705-334967
annika.s@bogered.se

Anneli Larsson

Anneli Larsson

Tel: 0321-53 11 94
anneli@bogered.se

Övriga kontakter:

Elsa Arnesson: elsa@bogered.se
Lars Claesson: lars@bogered.se